07 May

Doç. Dr. Yavuz Selim Yıldırım: Kulak Ameliyatlarında Endoskopik Yöntemin Birçok Avantajı Var

Kulak ameliyatlarında son yıllarda uygulanmaya başlanan endoskopik yöntem, geleneksel yöntemlerin yerini aldı. Halk arasında ‘kapalı kulak ameliyatı’ olarak da bilinen bu yöntemde operasyon, hastada hiçbir kesi yapılmadan gerçekleşiyor.

İzmir’de bir seminer veren Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Yavuz Selim Yıldırım, “Kulak ameliyatlarında endoskopların kullanımı hem hastalığın tedavisi hem de hastanın konforu açısından avantajlar sağlıyor. Bu yöntemin en büyük avantajı ise herhangi bir cilt kesisine gerek kalmadan, kulak kanalından endoskopla girilerek ameliyatın gerçekleştirilmesi" dedi.

"Bu ameliyatların yüz güldüren sonuçlar verdiğini belirten Yıldırım, şöyle konuştu: Bu yöntem, en çok dış ve orta kulak ameliyatlarında uygulanıyor. Operasyon süresi genellikle kısa oluyor, az anestezi kullanılıyor. Kesi yapılmadığı için ameliyat öncesinde saçların kesilmesine ve ameliyat sonrasında sargı bezi kullanılmasına gerek kalmıyor. Genellikle daha az ağrısı olan hasta, daha çabuk iyileşiyor ve normal yaşamına dönüyor."

Haber kaynağına gitmek için tıklayınız.

İlgili Makaleler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kulak Tıkanmasına Dikkat (Diyarbakır Söz)

Doç.Dr. Yavuz Selim Yıldırım, kulak tıkanması olduğu zaman uçak yolculuğunun tehlikeli olabileceğini..

Devamını Oku

Çocuklarda Kepçe Kulak Sorununa Dikkat (Bölge Gündem)

Doç.Dr. Yavuz Selim Yıldırım, yaz tatilinin çocukların küçük sevimli kusurları kepçe kulak sorununda..

Devamını Oku

Dondurmayı Mutlaka Su İle Tüketin (CNN Türk)

Yaz aylarında dondurma tüketiminin artmasıyla beraber boğaz enfeksiyonu sıklığı belirgin oranda artt..

Devamını Oku